سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات  

نسخه چاپي

  شنبه 28 مرداد 1396 - 03:47:56 ب.ظ  

نشست خبری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی عبدالحسین رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به منظور اطلاع رسانی فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در ثبت اسناد و املاک استان به ارایه گزارش عملکرد و دستاوردهای استان پرداخت .

نشست خبری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با اصحاب رسانهبه گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی عبدالحسین رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به منظور اطلاع رسانی فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در ثبت اسناد و املاک استان به ارایه گزارش عملکرد و دستاوردهای استان پرداخت .
عبدالحسین رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به حجم بالای خدمات ارایه شده در ادارات ثبت اسناد و املاک تابع استان در سال گذشته افزود واگذاری برخی تکالیف به ادارات ثبت اسناد با هدف متمرکزنشدن پرونده‌ها در محاکم قضایی ازجمله رسیدگی به درخواست اجرای مهریه سبب شد تا با رسیدگی به 5505 پرونده تشکیلی مهریه در استان و پشت سر گذاشت کلان شهر تهران رتبه اول کشور در پرونده های تشکیلی مهریه را کسب نماییم که ارایه این خدمت به مراجعین محترم با چارت سازمانی 18 نفره برای اداره اجرای اسناد رسمی مشهد و به کار گیری 36 نفر پرسنل در حال حاضر نشان دهنده میزان بالای حجم کار در حوزه اداره اجرای اسناد رسمی می باشد .
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در ادامه گفت در سال 1395 در هفت بخش دیگر نیز بعد از تهران موفق به کسب رتبه دوم کشوری در ارایه خدمات و پاسخگویی به مراجعین گردیدیم که شامل تنظیم 918 هزار و 880 سند در دفاتر اسناد رسمی استان ، تشکیل 11 هزار و 631 پرونده در شعب اجرا ، ثبت 4 هزار و 176 شرکت در استان ، ثبت 59 هزار و 842 واقعه ازدواج به صورت الکترونیکی و ثبت 16 هزار و 566 واقعه طلاق الکترونیکی در استان همچنین صدور 374 هزار و 273 سند وکالت و نیز صدور 295 هزار و 816 سند معاملات بیع شامل دارایی های منقول و غیر منقول در سطح استان خراسان رضوی می باشد .
در ادامه این نشست خبری عبدالحسین رامشی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان‌رضوی،به عملکرد ثبت اسناد و املاک استان از ابتدای سال جاری اشاره نمود و افزود از ابتدای سال 96‌ تاکنون 74 هزارو 870 سند دراستان ثبت شده است که رشد دو نیم درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد .
وی افزود از ابتدای سال جاری بیش از 65 هزار و 826 پاسخ استعلام و اعلام وضعیت املاک ثبت شده با رشد 11 درصد و 50 هزار و 185 خلاصه معامله ثبت شده با رشد 6 و نیم درصدی نسبت به مدت مشابه سال 1395 انجام شده است .
عبدالحسین رامشی با اشاره به افزایش اجراییه چک های بلامحل و مهریه در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود از ابتدای سال تا کنون بیش از 962 اجراییه چک بلامحل و 3 هزار و 332 اجراییه مهریه به ترتیب با 9 و 30 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 1395 ثبت شده و در مجموع کل پرونده هایی تشکیلی اجرا با 5 هزار و 602 پرونده از رشد 14 درصدی برخوردار بوده است .

وی افزود از ابتدای سال تا کنون ١١١۵ شرکت تجاری ثبت شده که درمقایسه‌با سال قبل که ١٢٨٠ مورد بوده ١۵درصد کاهش داشته است. علاوه‌براین ١٧٧ مؤسسۀ تجاری و 38 تعاونی ثبت شده که درمقایسه‌با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 9 درصد و  2 و نیم درصد افزایش را نشان می دهد .

رامشی در ادامه افزود هم اکنون 28 واحد ثبتی و دو اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری و اجرای اسناد رسمی در استان فعال و خدمت رسانی می نمایند و هشت واحد به دلیل کمبود بودجه برای تجهیز آن ها فعال نشده است وی گفت: در همین زمینه دردهه کرامت واحد زاوه با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و تولیت آستان قدس رضوی افتتاح و واحدهای خوشاب، رضویه، باخرز، رشتخوار، روداب، فیروزه و مناطق 5 و 6 مشهد طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در آینده فعال خواهند شد.
این گزارش می افزاید رییس و نایب رئیس کانون سردفترداران ودفتر یاران استان نیز در نشست خبری حاضر و به سوالات خبرنگاران در حوزه دفاتر اسناد رسمی پاسخ دادند .

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

Copyright [2011] by اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی